Kategorie
Szukaj

Syfony i akcesoria do syfonów | KicCake Sklep z akcesoriami cukierniczymi

Syfon cukierniczy, syfon do śmietany lub syfon do bitej śmietany,

to specjalne urządzenie używane w cukiernictwie do przygotowywania bitej śmietany oraz innych pianek i musów.

Składa się z metalowego cylindra, zazwyczaj ze stali nierdzewnej, który jest szczelnie zamykany. W górnej części cylindra znajduje się specjalny wkład do kapsli śmietanowych, a na dole jest zamontowany specjalny zawór.

Aby użyć syfonu cukierniczego, należy najpierw wlać do niego śmietanę, krem lub inną masę do ubijania. Następnie umieszcza się kapslę z gazem, która napowietrza śmietanę, dzięki czemu staje się ona lekka i puszysta. Po założeniu kapsli i zamknięciu syfonu, wystarczy tylko nacisnąć zawór, aby wydmuchać ubitą śmietanę na desery, ciasta czy napoje.

Syfony cukiernicze są używane przez cukierników, szefów kuchni i amatorów w celu szybkiego i łatwego przygotowywania bitej śmietany oraz innych pianek i musów. Dzięki syfonowi można uzyskać lekkie, puszyste i estetyczne dekoracje, które podkreślają prezentację różnych deserów. Jest to również wygodne narzędzie do ubijania śmietany bez użycia tradycyjnych mikserów i trzepaczek.

Gdzie kupić syfon? W Sklepie KicCake! 

W każdym punkcie gastronomicznym, który specjalizuje się w słodkich wyrobach (ale nie tylko) z pewnością przydadzą się syfony do bitej śmietany. Te niedużych rozmiarów urządzenia znacznie przyspieszają pracę cukierników i kucharzy. Dostępne tu syfony doskonale sprawdzają się nie tylko przy przygotowywaniu puszystej bitej śmietany, ale też wszelkiego rodzaju słodkich i wytrawnych musów, kremów oraz sosów. Wybrane modele urządzenia umożliwiają również wytwarzanie sosów o wysokiej temperaturze (do 70 stopni Celsjusza). Dzięki kilku wymiennym końcówkom można tworzyć dekoracje o różnych kształtach, a także w ciekawy sposób ozdabiać cappuccino, shake’a lub porcję lodów.

Naboje N2O

Nasz sklep internetowy posiada też w ofercie wypełnione podtlenkiem azotu naboje do syfonów do bitej śmietany. Podtlenek azotu jest konserwantem, dzięki któremu przygotowane z jego pomocą musy i kremy dłużej zachowują świeżość (pod warunkiem przechowywania ich w lodówce). Można zaopatrzyć się w opakowania liczące 10, 24 i 50 nabojów. Urządzenia i dodatki dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego pochodzą od uznanej marki Hendi i są ze sobą kompatybilne.